قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

مسئولیت سامانه مزایدات خودرو در حیطه اطلاع رسانی مزایدات خودرو می باشد.

سامانه ی اطلاع رسانی مزایده خودرو هیچ گونه خرید و فروش خودرو انجام نمی دهد یا برگزار کننده هیچ مزایده ای نمی باشد و صرفا کار اطلاع رسانی و مشاوره را انجام می دهد.

سامانه ی ما وابسته به هیچ نهاد و یا ارگانی نیست و صرفا مزایدات خودرو را اطلاع رسانی می کند.

آگهی های سایت در تمام روزنامه ها یا سایت های اینترنتی ارگان های برگذار کننده مزایده، به رایگان منتشر می شود و می توانید از آن طریق پیگیری نمایید.بدیهی است هزینه آگهی و اشتراک بابت جمع آوری و دسته بندی روزانه آگهی های مزایدات خودرو سراسر کشور، هزینه های جاری شرکت و توسعه زیرساخت های شرکت می باشد.

کاربرانی که از راه دور برای شرکت در مزایده اقدام می کنند حتما قبل از سفر ،از برگزاری مزایده اطلاعات کافی را از طریق تماس با ارگان کسب کنند تا دچار ضرر در وقت و هزینه نشوند.

توجه نمایید که پرداخت هزینه اشتراک یا خرید آگهی، به هیچ عنوان به منزله ثبت نام در مزایده ارگان مربوطه نمی باشد. تمام هزینه های مربوط به برگزاری مزایده از جمله پرداخت سپرده، خرید اسناد، یا هر پرداختی مربوط به هر مزایده، فقط و فقط می بایست به حساب همان ارگان واریز شود.

برگشت هزینه:
قبل از خرید توجه نمایید که در سامانه قیمت ها به تومان می باشد. اما در صفحه اصلی پرداخت بانکی، قیمت ها به ریال می باشد.

طبق قانون، تمامی قیمت ها در سامانه به صورت واضح اعلام شده است تا متقاضی قبل از هرگونه پرداختی، از تمامی قیمت ها اطلاع داشته باشد و در صورت تمایل اقدام به خرید نماید. (خرید از این سامانه جهت شرکت در مزایدات الزامی نمی باشد.)

بدیهی است در صورت خرید اشتراک، به علت بازدید آنلاین و امکان ذخیره سازی تمامی آگهی ها، تحت هیچ شرایطی هزینه برگشت داده نمی شود.

روند فعالیت سامانه:
هزینه هایی که در سامانه پرداخت می کنید، بابت کارمزد و دریافت ( آگهی ارگان برگذار کننده) شامل آدرس و تلفن و اطلاعات برگزار کننده مزایده و محل بازدید خودروها می باشد، که پس از عملیات پرداخت به صورت عکس نمایش داده می شود.

با خرید سرویس اشتراک، تمام مزایدات برای شما در سایت و اپلیکیشن باز می باشد.

سامانه اطلاع رسانی ما آگهی های مربوط به ارگان ها ،نهاد ها،شرکت ها و کارخانه ها را اطلاع رسانی می کند و آگهی آنان را بدون تغییر در اختیار مشتریانش قرار می دهد.

شما باید در انتخاب خودرو، قیمت گذاری ، کارشناسی و ... دقت کنید و لزوما با کارشناس خودرو به محل بازدید رفته و فرم ها را پر کنید. سامانه اطلاع رسانی ما در زمینه های فوق الذکر هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
آگهی های موجود در سامانه، از وب سایت های رسمی ارگان ها یا روزنامه های کثیر الانتشار جمع آوری می شود و مسئولیت آن به عهده برگذار کننده مزایده می باشد.

آگهی های سامانه ی ما دارای تاریخ انتشار و انقضا می باشد و به محض اتمام تاریخ انقضا، آگهی به طور اتوماتیک از روی سایت حذف می شود.

سامانه اطلاع رسانی ما فقط وظیفه مشاوره و فروش اطلاعات از جمله آدرس محل بازدید و محل برگذاری یا وب سایت مزایده گذار را بر عهده دارد، و بجز آدرس و شماره تلفن یا سایت اینترنتی مزایده گذار، هیچ اطلاعات دیگری در مورد خودرو ها ندارد.

تبصره: به علت تعداد زیاد مزایدات، دولت و برگزار کنندگان مزایدات، عکس و جزییات خودرو را منتشر نمی کنند.


مراحل شرکت در مزایده:
تمام آگهی های مزایده درج شده در این سامانه، به صورت رایگان در روزنامه های کثیرالنتشار به چاپ می رسد و یا در سایت های ارگانهای دولتی به طور رایگان اطلاع رسانی می شوند.

متقاضیان محترمی که از طریق این سامانه تمایل به خرید اشتراک یا آگهی تکی دارند، توجه نمایند و توصیه اکید می کنیم پس از خرید اشتراک یا آگهی تکی و در صورتی که می خواهید به شهر دیگری جهت شرکت در مزایده بروید، حتما با شماره تلفن ارگان برگذار کننده تماس حاصل فرمایید تا از برگذاری مزایده اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به مراجعه به ارگان مربوطه را نمایید.

تمام مزایدات مربوط به ارگان ها و ادارات دولتی و یا شرکت های خصوصی دارای مجوز می باشد. با این حال متقاضی می بایست قبل از پرداخت هر وجهی از جمله سپرده یا مبلغ خودرو یا موتور سیکلت، از صحت مزایده اطمینان حاصل نماید.

تبلیغات سامانه مزایده کار در سایتهای مختلف
نکته مهم :
توجه داشته باشید که دولت هیچ عکسی از خودروها منتشر نمی کند و عکس های تبلیغات سامانه، در سایت های تبلیغاتی، صرفا جنبه تزیینی دارد و یا از عکس های مزایدات قبل دولتی استفاده شده است. در مورد قیمت های مندرج در تبلیغات سایتهای مختلف هم، توجه نمایید که در اکثر اوقات قیمت کارشناس دادگستری محرمانه می باشد یا در محل اعلام می شود. و قیمت ها در سایت های مختلف ملاک نمی باشد.


قیمت گذاری(قیمت پایه)

توجه کنید قیمت های اعلام شده قیمت پایه هستند که توسط کارشناسان ارگان ها قیمت گذاری می شوند. هر کسی که بیشترین قیمت را برای خودروی موردنظر پیشنهاد دهدبرنده ی مزایده اعلام خواهد شد

مراجعه به ارگان و محل بازدید خودرو:
سامانه اطلاع رسانی ما از وضعیت ظاهری و بدنه و فنی و مدارک خودروها هیچ اطلاعاتی ندارد. مشتری می بایست پس از خرید آگهی و مشاوره به ارگان مورد نظر جهت دیدن خودروها مراجعه نماید.

تبصره: بدیهی است اگر آگهی را از سایت دریافت نمایید و به هر دلیلی به محل مزایده مراجعه نکردید، امکان برگشت کارمزد سامانه وجود ندارد.

توصیه می شود با کارشناس فنی و صافکار یا نقاش مورد اعتماد خود، برای دیدن خودرو مراجعه نمایید.

نکته مهم: معمولا در مزایدات، زمان پر کردن فرم ها و تحویل به ارگان مورد نظر، بایستی درصدی از مبلغ پیشنهادی را به حساب همان ارگان واریز نمایید. شما بایستی مبلغ را به حساب اعلامی از همان ارگان و به نام همان ارگان واریز نمایید. تاکید می شود از واریز مبلغ به هر حساب حقیقی یا حقوقی دیگری اجتناب کنید.